2012 LYS Soru ve Cevapları

2012 LYS Sınavları çok kısa bir zaman kaldı.Sınavlarda bölümlerden başarılı olacak öğrenciler istedikleri ve hayal ettikleri bölümlere yerleşcekler.Bu sene LYS’de adaylar 5 ana bölümden ayrı sınavlarda ter dökecekler.Bunlar Yabancı Dil, Sosyal Bilimler, Edebiyat-Çoğrafya, Matematik-Geometri veFen Bilimleri..Bu bölümlerin ortalamasıyla ortaya çıkan puanınız hesaplanacak ve buna göre yerleşmek istediğniz bölüm için elde edeceğiniz puanı göreceksiniz.

 

2012 LYS Sınavları 16 haziranda başlayıp 24 haziranda son bulacak.Adaylar aşşağıdaki tarihlerde belirlenen bölümlerin  sınavlarına girecekler.Puan türlerine göre dağılım yapılacak ve ortalama puan hesaplanacak.Bu yıl ki sınava 871.313 aday başvuruda bulunmuştur.Adaylar http://ais.osym.gov.tr internet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile giriş yapıp her sınav için ayrı ayrı bilgiye erişebilecekler.Sınavlar sona erdikten sonra bu sayfadan soru ve cevaplarına ulaşabilirsiniz.Ayrıca sınav hakkında ki sorularınızı yorum yazarak başkalarıyla paylaşabilirsiniz.

 

 

2012 LYS Fen Bilimleri Soru ve Cevapları – Video İzle

 

2012 LYS Matematik Soru ve Cevapları – video İzle

 

2012 LYS Tarih Soru ve Cevapları- Video İzle

 

2012 LYS Edebiyat  Soru ve CEvapları Video İzle

 

2012 LYS Geometri Soruları Çözümü Video İzle

 

2012 LYS Mantık Soru ve Cevapları- Video İzle

 

2012 LYS Psikoloji Soru ve Cevapları- Video İzle

 

2012 LYS Sosyoloji Soru ve Cevapları- Video İzle


 

 

2012 LYS ne zaman, 2012 LYS soru ve cevapları, 2012 LYS puan Hesaplama, 2012 LYS ye nerede gireceğim, 2012  LYS taban  ve tavan puanları, 2012 LYS matematik soruları, LYS edebiyat soru ve cevapları, LYS 2012 çıkmış sorular,

 

 

Bu Yazılarada Bakabilirsiniz

2012 LYS Soru ve Cevapları yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Benzer yazılar

DMCA.com