2012 SBS’de Boş Kalan Kontenjanlar

MEB tarafından SBS sonuçlarının ardından 2. yedek yerleştirme sonuçları açıklandı buna göre açık kontenjanlar belirlendi.3 eylül sabahından itibaren MEB resmi internet sayfası üzerinden boş kalan kontenjanlar ilan edildi. Buna göre her okulun boş kontenjan sayısı kadar öğrenciye, önceden açıklanmış olan yedek sırası dikkate alınarak kayıt hakkı verilmekte.Boş kalan kontenjanlar şu şekilde.

Yedek yerleştirme sonuçlarına göre öğrencilerin 3 iş günü içerisinde kayıt yaptırması gerekmekte.Önemli nokta yedek kayıt döneminde, boşalan kontenjanlar için yedek listede yer alan sıradaki öğrenciye kayıt hakkı verilmesi işlemi 12 Eylül 2012 saat 17.00′ye kadar sistem tarafından otomatik olarak yapılacaktır. 12 Eylül 2012 saat 17.00 itibariyle 2 kayıt hakkı kazanan adayların kayıtları ise 14 Eylül 2012 saat 17.00′ye kadar devam edecektir.

 Ek Yerleştirme Sonuçları İçin Tıklayın

 

SBS 2. yerleştirme sonuçları , SBS yedek ikinci yerleştirme sonuçları 3 Eylül 2012 , 3 Eylül SBS Lise yedek yerleştirme tercih sonuçları ve boş kontenjanlar, SBS Lise 2. Yerleştirme Sonuçları ve Taban Puanları 2012 2013 , SBS boş Kontenjanlar, SBS yedek yerleştirme kontenjanları , SBS 2. tercih sonuçları boş kalan kontenjanlar listesi

Rastgele Yazılar

2012 SBS’de Boş Kalan Kontenjanlar yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

4 Comments »

 • onur kaya demiş ki:

  ya bu 2.tercihler ne zaman açıklanacak 393 puanla açıkta kaldım

 • davut çelik demiş ki:

  liseler

 • Tayyip demiş ki:

  Bu nasıl adalet Allah aşkına ben ve diğer arkadaşlara tam sıra geldi derken sistemin kapatılması tam bir rezillik… Geçen yılda olduğu gibi sistemin yenilenmesini arzu ediyoruz. Yoksa bu haksızlık karşısında sessiz kalmayacağımızı aile ve toplum olarak bilmenizi isteriz.

  Arkadaşlar bu haksızlık karşısında sessiz kalmayalım. Birlik olup MEB’e bu durumdan dolayı E-posta gönderelim ki bu 3 sene boyunca Sbs uğruna verdiğimiz emekler boşa gitmesin. (E-posta göndereceğimiz kişiler: ercanturk@meb.gov.tr ve omer.dincer@tbmm.gov.tr)

 • emine demiş ki:

  375 puanla açıkta kaldım.neden boş kalan liseler için bir daha tercih hakkı verilmiyo.lütfen boş kalan kontenjanlar için bir daha tercih yapılsın.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Benzer yazılar

DMCA.com