7. Sınıf Kaldıraçlar Video Ders fen bilgisi dersi ders izle konu anlatımı

7, sınıf sbs fen bilgisi ve teknoloji dersiyle başbayaşayız arkadaşlar bu konularda mükemmeleiği aradığınızı biliyoruz sbs de en iyi yapmak doktorolmak yada mühendis olmak bu yollardan geçer zamanında bizde bu konularda yüksek yerlere gelmek için çalıştık sizde çalışın ve yksek yerlere geleceksiniz.. başarılar….
Günlük işlerimizi kolay yapmamızı sağlarlar. Kuvvetin yönünü şiddetini uygulama noktasını değiştirebilirler. kuvvetten kazanç sağlayabilirler. Yapılan iş değişmez.Kaldıraçlar bir destek noktası etrafında dönebilen basit makinelerdir. Destek yük ile kuvvet arasında bir denge bulunuyorsa bu tip kaldıraçlara çift taraflı kaldıraçlar denir. Böyle denmesinin nedeni kaldıracın hem kuvvet hemde yük tarafına dönebiliyor olmasıdır. 7. Sınıf Basit Makineler Video Ders , 7. Sınıf Basit Makineler Video Ders dinle, 7. Sınıf basit makineler konu anlatimi ,7. Sınıf basit makineler soruları , 7. Sınıf basit makineler çözümlü soruları, 7. sınıf kaldıraçlar

Rastgele Yazılar

7. Sınıf Kaldıraçlar Video Ders fen bilgisi dersi ders izle konu anlatımı yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Benzer yazılar

DMCA.com