7. Sınıf Yayları Tanıyalım Konu Anlatımı fen bilgisi dersi ders izle

7, sınıf sbs fen bilgisi ve teknoloji dersiyle başbayaşayız arkadaşlar bu konularda mükemmeleiği aradığınızı biliyoruz sbs de en iyi yapmak doktorolmak yada mühendis olmak bu yollardan geçer zamanında bizde bu konularda yüksek yerlere gelmek için çalıştık sizde çalışın ve yksek yerlere geleceksiniz.. başarılar….
Kuvvet uygulandığında şekli değişen ortadan kalktığında ise önceki şeklini alan cisimlere esnek cisimler denir. Oyun hamuru ve cam macunu gibi maddeler esnek değildir.Onlara kuvvet uyguladığımızda şeklini değiştirebiliriz. Fakat uyguladığımız kuvvet ortadan kalktığında bu maddeler eski haline dönmezler. Yaylarda esnek cisimlerdendir. Gererek yada sıkıştırarak yayların şeklini değiştirebiliriz. Uyguladığımız kuvveti ortadan kaldırdığımızda ise yay eski haline döner. 7. Sınıf Yaylar Video Ders , 7. Sınıf Yaylar Video Ders video,7. Sınıf Yaylar konu anlatimi, 7. Sınıf Yaylar Videolu ders anlatimi ,

Rastgele Yazılar

7. Sınıf Yayları Tanıyalım Konu Anlatımı fen bilgisi dersi ders izle yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Benzer yazılar

DMCA.com