KPSS Tercih Klavuzu 2012/2 (Ortaöğretim Önlisans)

Ortaöğretim KPSS klavuzu yayınlandı.Açıklanan KPSS sonuçlarına göre lisans düzeyinde ki girilen sınavın atama klavuzları ÖSYM tarafından yayınlandı. 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında KPSS 2012/2 Tercih Kılavuzunda bulunan kadro ve pozisyonlardan tercihlerini yapacaklardır.Tercih işlemleri için adaylar, ÖSYM’nin internet adresinden adayın TC Kimlik Numarası ve şifresi girilerek yapılacaktır.Atama klavuzu hakkında kidiğer bilgiler ise şu şekilde;

KPSS işlem ve tercihleri tamamı itibari ile internet üzerinden yapılmakta.Yerleştirme işlemleri bittikten sonra adaylar sonuçları internet üzerinden sonuçlarını görebilirler.

ÖSYM’nin yaptığı açıklama şu şekilde;

Merkezimizce KPSS sonuçlarına bağlı olarak yapılan yerleştirmelerde, tercih yapan adaylardan yerleştirme ücreti kesinlikle alınmamaktadır.

Tüm bunlar göz önünde bulundurularak adayların, kadrolara yerleştirme yapacağını iddia ederek para talep eden kişilere kanmamaları, kendilerinden bu ve benzeri vaatlerle para almak isteyen kişileri emniyet birimlerine bildirmeleri yararlarına olacaktır.

Kamu Görevlerine İlk Defa Atanacaklar İçin Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik hükümleri uyarınca bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına yerleştirme yapmak amacıyla adaylardan tercih alınacaktır.

Bu amaçla hazırlanan Kamu Personel Seçme Sınavı KPSS-2012/2 Tercih Kılavuzunda, ortaöğretim, ön lisans ve lisans düzeyleri ayrı olmak üzere tercih yapılabilecek kadro ve pozisyonlar yer almaktadır.

Kılavuz 19-28 Kasım 2012 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır.

2012/2 KPSS Atama Klavuzuna buradan ulaşabilirsiniz..

Yerleştirme işlemlerinde ortaöğretim mezunları için KPSSP94, önlisans mezunları için KPSSP93 ve lisans mezunları için KPSSP3 puanı kullanılacaktır.

 

KPSS Tercih kılavuzu 2012 , ÖSYM 2012 2 KPSS Tercih kılavuzu indir yükle ÖSYM, KPSS ortaöğretim atama sonuçları, KPSS lisans sonuçları ne zaman açıklanıyor,

 

 

Rastgele Yazılar

KPSS Tercih Klavuzu 2012/2 (Ortaöğretim Önlisans) yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Benzer yazılar

DMCA.com