Şubat’ta Öğretmen Ataması Olacak mı?

KPSS sınavına girip atama bekleyen öğretmenlerin çığlığı dinmiyor.2012 KPSS sınavına girmiş ve atama sayılarından kaynaklı sıralamaya takılmış öğretmenler Hükümet ve bakanlık tarafından açıklanan yılda sadece 1 kez atama olayına karşı seslerini duyurmaya çalışıyor.Aldıkları puanlara karşın çoğununda sıralamada önünde sadece birkaç kişi ile sıralamaya takılmış olanlar birkez daha bu sınav stresini yaşamamak için seslerini sokakta ve sosyal medya da duyurmaya çalışıyor.

Şubatta Atama Olacak ?

Bakanlık her seferinde şubatta atama olmayacak demesine karşın gerek öğretmen adaylarının verdiği mücadele gerekse gelen tepkiler olumlu yönde gidiyor son olarak Ankara’da miting yapan öğretmenler seslerini duyurmayı başardı.Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer yaptığı son açıklamada her ne kadar atama olmayacağını tekrar etsede, ataması yapılmayan öğretmeler ile ilgili de bir kaç şey söylemeden geçmedi.Ataması yapılmayan öğretmenlerin gündemde tutmaya çalıştıktıklarını ancak hükümetin  yılda 1 kez atama gibi bir kararının olduğunu belirrti ve ekledi “Kaldı ki hazırlıklar belki Şubat ayına bile yetişmeyecek. İstediğimiz kadronun ihtiyacımıza cevap verecek sayıda olabilmesi için belki Haziran ayına doğru yeni bir kanun çıkarmak gerekecek. Daha fazla öğretmen ihtiyacı için talepte bulunuyoruz. Bu talebimizin karşılanması için de Ağustos ayına kadar gerekli hazırlıklarımızı yapacağız.”şeklinde ifade kullandı.

Umarım bu son cümleler atama bekleyen öğretmenler için bir umut ışığı olur veen geç hazirana kadar bir atama gerçekleşir..

 

 

Bu Yazılarada Bakabilirsiniz

Şubat’ta Öğretmen Ataması Olacak mı? yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Benzer yazılar

DMCA.com