TEOG Merkezi Sınavlar ne zaman açıklanacak

Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş Merkezi ortak sınav sonuçları ne zaman açıklanacak  bunu pek çok aday merak ediyor. İşte bu konuyla ilgili merakınızı giderecek analizler ve sonuçların açıklanacağı tarih ile ilgili net bilgiler. Sonuçların açıklanmasının ardından sizlerde puanlarınızı buradan paylaşabilirsiniz. TEOG sonuçları ne zaman belli olacak, MEB ortak sınav sonuçları ne zaman açıklanacak.

TEOG ortak sınavı yapıldı. Yapılan açıklamalara göre sınav sorularının çalındığı ortaya atılan iddialar arasında. Bu yıl birincisi yapılan TEOG Merkezi Sistem Ortak Sınavı’nda Elazığ’ın Baskil İlçesi’ne gönderilen kitapçıklardan biri eksik çıktığı iddiası üzerine Elazığ İl Milli Eğitim Müdürlüğünün, savcılığın soruşturma başlattığı bildiriliyor. Peki sınava giren yüzlerce öğrencinin mağduriyeti nasıl giderilecek, yapılan sınavın iptal edilmesi düşünülüyor mu?

İlköğretim okullarında Seviye Belirleme Sınavı’nın yerine getirilen Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavları iki oturum olarak düzenlenmişti.

İddiaya göre 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınavı’nın 29 Kasım Cuma günkü ikinci oturumunda Elazığ’ın Baskil İlçesi Vakıfbank Ortaokulu’nda yapılan Fen ve Teknoloji dersinin soru kitapçıklarından birinin eksik olduğu fark edildi. Bu konuda konu ile ilgili yetkililer tarafından resmi bir açıklama yapılmadı.

Söz konusu olay iddialardan ibaret olarak kalmış durumda ve soruşturma aşamasında devam ettiğinden sınavın iptal edilip edilmeyeceği henüz kesinlik kazanmamış durumda. Bir açıklama yapılması halin de bizler de size buradan duyuru yapacağız.

TEOG Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak

Ortak sınav TEOG sonuçları Ocak ayının ilk haftasında açıklanacak. Öğrenciler merkezi ortak sınav sonucu En gç 10 Ocak tarihine kadar öğrenmiş olacaklar.

Bu Yazılarada Bakabilirsiniz

TEOG Merkezi Sınavlar ne zaman açıklanacak yazısına ait etiketler : , , ,
TEOG Merkezi Sınavlar ne zaman açıklanacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Benzer yazılar

DMCA.com