Yeni Karneler Nasıl Olacak

Milli Eğitim Bakanlığı yeni eğitim ve öğretim sisteminde ki değişiklerden birininde karneler olduğunu açıkladı.4+4+4 sistemi doğrultusun da karnelerin değiştirileceği ve ”İlköğretim ve Ortaöğretim Öğrenci Karnesi” olmak üzere 2 çeşit olarak yeniden düzenlenecek.Bilindiği gibi karneler 2005 yılından bu yana tek merkezden basılıp dağıtımı gerçekleştiriliyor.

Yeni Tasarım İki Farklı Model

Başarı belgelerinde her hangi bir değişiklik olmayacak iç kısımlarında ki standart bilgilerde aynı olarak kalacak. E-Okul’da dönem yıl ve bilgileri yer alan karneleri okullar basarak öğrencilere dağıtacak. Temel Eğitim Genel Müdürlüğü’nce, Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer imzasıyla yayımlanan karne genelgesine göre, okullar tarafından basılarak öğrencilere verilecek karnelerin ön kapağında okul isimleri ve diğer bilgiler için boşluk bırakıldı.

İdareciler, bu boşluklara okul bilgilerini girecek. Karnenin iç yüzeyinde yer alan ve e-Okul tarafından otomatik olarak üretilen bilgilerde ise bir düzenleme yapılmayacak. Herhangi bir değişiklik yapılmayan öğrenci başarı belgeleri de okullarca bastırılacak veya kendi imkânlarıyla çoğaltacaklar. Masraflar, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri hesabına gönderilecek. Okul yönetimleri, kesinlikle öğrencilerden veya ailelerinden karne parası talep edemeyecek.

 

2013 karneleri ne zaman alınacak, karneler ne zaman dağıtılacak, 2013 ilk dönem karneleri ne zaman verilecek, yeni karneler nasıl olacak, teşekkür takdir hesaplama, takdir hesaplama, 2013 teşekkür hesaplama

Bu Yazılarada Bakabilirsiniz

Yeni Karneler Nasıl Olacak yazısında telif haklarına ve yasalara aykırı bir bilgi veya link bulunuyorsa lütfen buradan iletişime geçiniz.

Tutmayın beni... Yorum yazcam.

Yorum ekleye bilir yada yazı için geri bildirim gönderebilirsiniz..Bu yazı için yorumlarına abone ol: subscribe to these comments RSS.

 

Yorum içerisinde kullanabileceğiniz Html tagları :
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Yazıya yorum yazdığınızda yorumunuzun hemen yanında bir Gravatarınız yayınlanacaktır.Hani benim Gravatarım?.

Benzer yazılar

DMCA.com